« Aug Sep 2014 Oct »
S M T W T F S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Sep 2, 2014
Stevenson
at Penn St.-Berks
7:00 PM
Wells
at Medaille
7:00 PM
All-High Stadium
Alfred St.
at Penn College
7:00 PM
Castleton
at Plattsburgh St.
4:00 PM
Penn College
at Baptist Bible (Pa.)
4:00 PM
Hamilton
at Morrisville St.
6:30 PM
Cazenovia
at Baptist Bible (Pa.)
7:00 PM
St. Elizabeth
at Rutgers-Newark
7:00 PM
Sep 3, 2014
Lancaster Bible
at Berkeley (NJ)
12:00 PM
Utica
at SUNYIT
6:00 PM
Alvernia
at Lancaster Bible
4:00 PM
Morrisville St.
at Southern Vt.
4:00 PM
Bard
at SUNY Cobleskill
4:00 PM
King's (Pa.)
at Penn St.-Berks
7:00 PM
Western New Eng.
at Johnson St.
4:00 PM
Elmira
at Wells
4:00 PM
Delaware Valley
at Lancaster Bible
4:00 PM
Castleton
at SUNY Cobleskill
6:00 PM
Keystone
at Penn College
7:00 PM
Penn St.-Berks
at Wilkes
7:00 PM
Shenandoah
at Lancaster Bible
8:00 PM
Sep 4, 2014
Baptist Bible (Pa.)
at Penn College
7:00 PM
Thomas (Me.)
at Southern Me.
4:00 PM
Green Mountain
at Castleton
6:00 PM
Sep 5, 2014
Lancaster Bible
at Cazenovia
3:00 PM
Lancaster Bible
at Cazenovia
1:00 PM
Worcester St.
at MCLA
3:00 PM
Wells
at Oswego St.
4:00 PM
Cazenovia
at Ithaca
3:30 PM
Keystone
at Wells
5:00 PM
Cazenovia
vs. Baptist Bible (Pa.)
@ Ithaca, NY
5:30 PM
TBD
at Gallaudet
7:00 PM
SUNYIT
at Potsdam St.
8:00 PM
SUNY Potsdam Victory Promotions Invitational
Sep 6, 2014
Bryn Athyn College
TBD
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Cazenovia College
1:00 pm
@ LeMoyne Short Course Invitational (Syracuse, N.Y.)
Gallaudet University
8:30 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Keuka College
12:00 pm
@ SUNY Oswego Invitational (Oswego, N.Y.)
Lancaster Bible College
9:00 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Morrisville State College
11:00 am
@ SUNY Cobleskill Invitational (Cobleskill, N.Y.)
Penn College
8:30 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Penn State Abington
8:30 am
Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Penn State Berks
9:30 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
SUNY Cobleskill
11:00 am
@ SUNY Cobleskill Invitational (Cobleskill, N.Y.)
Wells College
12:00 pm
@ SUNY Oswego Invitational (Oswego, N.Y.)
Wilson College
9:30 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
SUNYIT
12:00 pm
@ SUNY Cobleskill Invitational (Cobleskill, N.Y.)
Wells
at Alfred St.
1:00 PM
SUNY Cobleskill
at Bard
2:00 PM
Penn College
at SUNYIT
2:00 PM
Penn St.-Berks
at Cazenovia
3:00 PM
Lancaster Bible
at Morrisville St.
6:00 PM
Penn St.-Abington
at Randolph
7:00 PM
Alfred
at Keuka
7:00 PM
Bryn Athyn College
TBD
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Cazenovia College
1:30 pm
@ LeMoyne Short Course Invitational (Syracuse, N.Y.)
College of Saint Elizabeth
9:30 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Gallaudet University
8:30 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Keuka College
11:00 am
@ SUNY Oswego Invitational (Oswego, N.Y.)
Lancaster Bible College
9:00 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Morrisville State College
11:00 am
@ SUNY Cobleskill Invitational (Cobleskill, N.Y.)
Penn College
9:30 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Penn State Abington
9:30 am
Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
Penn State Berks
8:30 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
SUNY Cobleskill
11:00 am
@ SUNY Cobleskill Invitational (Cobleskill, N.Y.)
Wells College
11:00 am
@ SUNY Oswego Invitational (Oswego, N.Y.)
Wilson College
9:30 am
@ Penn State Abington Invitational (Abington, Pa.)
SUNYIT
11:00 am
@ SUNY Cobleskill Invitational (Cobleskill, N.Y.)
Penn College
at SUNYIT
12:00 PM
Keuka
at Wells
12:00 PM
St. Elizabeth
at SUNY Cobleskill
1:00 PM
Penn St.-Berks
at Cazenovia
1:00 PM
Gallaudet
at Penn St.-Abington
2:00 PM
Lancaster Bible
at Morrisville St.
4:00 PM
Colby-Sawyer
at Colby
9:00 AM
Colby-Sawyer
vs. Thomas (Me.)
@ @ Colby College
12:00 PM
Lyndon St.
at Castleton
1:00 PM
Johnson St.
at Green Mountain
1:00 PM
Thomas (Me.)
at Colby
3:00 PM
Wilkes
at Penn College
4:30 PM
King's (Pa.)
at Penn College
10:00 AM
Penn St.-Harrisburg
at Penn College
10:00 AM
Alfred St.
at Keuka
11:00 AM
Messiah
at Lancaster Bible
11:00 AM
Cazenovia
vs. Union (N.Y.)
@ Ithaca, NY
11:00 AM
SUNYIT
vs. Plattsburgh St.
@ SUNY Potsdam Victory Promotions Invitational
11:00 AM
Trinity (D.C.)
at Penn St.-Abington
12:00 PM
St. Elizabeth
at Rosemont
12:00 PM
Brockport St.
vs. Wells
@ Houghton
1:00 PM
Oneonta St.
vs. Cazenovia
@ Ithaca, NY
1:15 PM
Wesley
at Penn St.-Abington
2:00 PM
St. Elizabeth
vs. Alvernia
@ Rosemont, Pa.
2:00 PM
SUNYIT
at St. Lawrence
2:30 PM
SUNY Potsdam Victory Promotions Invitational
Utica
at Keuka
3:00 PM
Wells
at Houghton
3:00 PM
Cairn
at Lancaster Bible
3:00 PM
Bryn Athyn
at Bryn Mawr
3:00 PM
Bryn Mawr Tri-Match
York (NY)
at Morrisville St.
4:00 PM
Morrisville St. Tournament
Arcadia
at Penn St.-Abington
5:00 PM
Sep 7, 2014
Berkeley (NJ)
at Bryn Athyn
1:00 PM
Penn College
at SUNY Cobleskill
2:00 PM
Penn St.-Berks
at Morrisville St.
2:00 PM
Penn St.-Abington
at Hampden-Sydney
3:00 PM
Penn College
at SUNY Cobleskill
12:00 PM
Penn St.-Berks
at Morrisville St.
12:00 PM
St. Elizabeth
at SUNYIT
12:00 PM
Wilson
at Penn St.-Abington
1:00 PM
Thomas (Me.)
at Becker
11:00 AM
Bay Path
at MCLA
2:00 PM
D'Youville
at Morrisville St.
11:00 AM
Morrisville State Tournament
CCNY
at Morrisville St.
1:00 PM
Morrisville St. Tournament
Sep 9, 2014
Bryn Athyn
at Lancaster Bible
2:30 PM
Utica
at Wells
5:00 PM
Gallaudet
at Notre Dame (Md.)
4:00 PM
Goucher
at Lancaster Bible
4:30 PM
Wilson
at Cedar Crest
4:30 PM
Alfred
at Penn College
7:00 PM
Rosemont
at Penn St.-Abington
3:00 PM
Wilkes
at Lancaster Bible
7:00 PM
SUNY Cobleskill
at Sage
7:00 PM
Penn St.-Berks
at Immaculata
7:00 PM
Bryn Athyn
at Valley Forge Chrst.
7:00 PM
Sep 10, 2014
Morrisville St.
at Oswego St.
4:00 PM
Clarkson
at SUNYIT
5:00 PM
Penn College
at Lycoming
5:00 PM
Penn St.-Abington
at Penn St.-Berks
7:00 PM
Cazenovia
at Keuka
7:00 PM
Penn St.-Abington
at Penn St.-Berks
5:00 PM
Cazenovia
at Keuka
5:00 PM
Wells
at Alfred St.
6:00 PM
Hamilton
at SUNYIT
7:00 PM
MCLA
at Western New Eng.
3:30 PM
Colby-Sawyer
at Plymouth St.
3:30 PM
@The Holderness School
Sage
at Castleton
4:00 PM
Wells
at Utica
4:00 PM
Gallaudet
at Marymount (Va.)
7:00 PM
SUNYIT
at Utica
7:00 PM
Yeshiva
at St. Elizabeth
8:00 PM
Sep 11, 2014
Stevenson
at Lancaster Bible
4:00 PM
St. Elizabeth
at Lehman
4:00 PM
Lancaster Bible
at King's (NY)
7:00 PM
Bryn Athyn
at Gwynedd Mercy
7:00 PM
Sep 12, 2014
Gallaudet
vs. Washington and Lee
@ Bridgewater, Va.
4:00 PM
Wells
at Oswego St.
4:00 PM
Keuka
vs. Brockport St.
@ Henrietta, N.Y.
4:30 PM
RIT Invitational
Gallaudet
vs. N.C. Wesleyan
@ Bridgewater, Va.
6:00 PM
Wells
vs. St. Lawrence
@ Oswego St.
6:00 PM
Sep 13, 2014
Cazenovia College
11:00 am
@ Hobart Invitational (Geneva, N.Y.)
Cazenovia College
12:00 pm
@ Hobart Invitational (Geneva, N.Y.)
Gallaudet University
11:00 am
Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
Keuka College
11:00 am
@ Hobart Invitational (Geneva, N.Y.)
Lancaster Bible College
11:00 am
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
Morrisville State College
12:00 pm
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
Penn College
11:15 am
@ Cougar Classic (Dallas, Pa.)
Penn State Abington
9:00 am
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
Penn State Berks
12:00 pm
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
SUNY Cobleskill
10:30 am
@ Misericordia College Cougar Invitational (Dallas, Pa.)
Wells College
TBD
@ Hobart Invitational (Geneva, N.Y.)
Wilson College
9:00 am
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
SUNYIT
12:00 pm
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
Keuka
at Wells
12:00 PM
SUNY Cobleskill
at Bryn Athyn
1:00 PM
SUNYIT
at Penn St.-Abington
3:00 PM
Morrisville St.
at Penn College
3:00 PM
Penn St.-Abington
at Delaware Valley
10:00 AM
College of Saint Elizabeth
11:00 am
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
Gallaudet University
11:00 am
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
Keuka College
11:00 am
@ Hobart Invitational (Geneva, N.Y.)
Lancaster Bible College
11:00 am
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
Morrisville State College
12:00 pm
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
Penn College
10:30 am
@ Cougar Classic (Dallas, Pa.)
Penn State Abington
9:00 am
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
Penn State Berks
11:00 am
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
SUNY Cobleskill
10:30 am
@ Misericordia Invitational (Dallas, Pa.)
Wells College
TBD
@ Hobart Invitational (Geneva, N.Y.)
Wilson College
9:00 am
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
SUNYIT
11:00 am
@ Gallaudet Bison Invitational (Washington, D.C.)
SUNY Cobleskill
at Alfred St.
12:00 PM
Morrisville St.
at Penn College
1:00 PM
SUNYIT
at Penn St.-Abington
1:00 PM
Cazenovia
at St. Elizabeth
1:00 PM
Keuka
at Wilson
2:00 PM
Wells
at Gallaudet
4:00 PM
Penn St.-Abington
at Delaware Valley
10:00 AM
Plymouth St.
at Johnson St.
12:00 PM
MCLA
at Castleton
1:00 PM
Lyndon St.
at Green Mountain
1:00 PM
Vermont Sports & Fitness Club -
Wells
at Fredonia St.
1:00 PM
Keuka
at Houghton
1:00 PM
Wm. Paterson
at St. Elizabeth
9:00 AM
SUNY Cobleskill
at Green Mountain
10:00 AM
Morrisville St.
vs. Westminster (Pa.)
@ Penn St. Behrend
10:00 AM
Penn St. Behrend Tournament
Clarkson
vs. Keuka
@ Henrietta, N.Y.
11:00 AM
RIT Invitational
Penn State Brandywine
at Bryn Athyn
11:00 AM
SUNYIT
vs. TBD
@ SUNY Purchase Tournament
11:00 AM
Alfred
vs. Wells
@ SUNY Canton
12:00 PM
Gallaudet
vs. Averett
@ Bridgewater, Va.
12:00 PM
Morrisville St.
vs. D'Youville
@ Penn St. Behrend
12:00 PM
Penn St. Behrend Tournament
Sarah Lawrence
at St. Elizabeth
1:00 PM
Morrisville St.
at Penn St.-Behrend
1:30 PM
Penn State Behrend Tournament
Keuka
vs. Rochester Inst.
@ Henrietta, N.Y.
1:30 PM
RIT Invitational
Bard
vs. Wells
@ SUNY Canton
2:00 PM
Penn St.-Abington
vs. Goucher
@ Westminster, Md.
2:00 PM
SUNY Cobleskill
vs. Castleton
@ Green Mountain College
2:00 PM
Baptist Bible (Pa.)
at Bryn Athyn
3:00 PM
SUNY Cobleskill
vs. Me.-Presque Isle
@ Green Mountain College
4:00 PM
Penn St.-Abington
at McDaniel
4:00 PM
Gallaudet
at Bridgewater (Va.)
6:00 PM
Sep 14, 2014
SUNYIT
at Bryn Athyn
1:00 PM
SUNY Cobleskill
at Penn St.-Abington
2:00 PM
Cazenovia
at Penn College
2:00 PM
Nichols
at Colby-Sawyer
12:00 PM
SUNY Cobleskill
at Penn St.-Abington
12:00 PM
Keuka
at Gallaudet
12:00 PM
Cazenovia
at Penn College
12:00 PM
Morrisville St.
at St. Elizabeth
1:00 PM
Wells
at Wilson
1:00 PM
Southern Me.
at Johnson St.
11:00 AM
Nichols
at Colby-Sawyer
1:00 PM
SUNYIT
vs. TBD
@ SUNY Purchase Tournament
11:00 AM
Sep 15, 2014
Lancaster Bible
at Penn St.-Berks
7:00 PM
Lancaster Bible
at Penn St.-Berks
5:00 PM
Sep 16, 2014
Hilbert
at Morrisville St.
6:00 PM
Penn St.-Abington
at Albright
3:30 PM
Utica
at SUNYIT
7:00 PM
Penn St.-Abington
at Arcadia
7:00 PM
Johnson St.
at Lyndon St.
3:30 PM
Penn St.-Berks
at Immaculata
4:00 PM
Penn College
at Misericordia
4:00 PM
Gwynedd Mercy
at Penn St.-Abington
7:00 PM
Goucher
at Lancaster Bible
7:00 PM
Keystone
at Bryn Athyn
7:00 PM
Sep 17, 2014
Penn St.-Berks
at Moravian
4:00 PM
SUNY Cobleskill
at Green Mountain
4:00 PM
Lancaster Bible
at Cairn
4:00 PM
SUNYIT
at Hamilton
4:00 PM
Wells
at Oswego St.
4:00 PM
Keuka
at Alfred St.
7:00 PM
Cazenovia
at Keystone
7:00 PM
Wells
at D'Youville
7:00 PM
Cairn
at Penn St.-Abington
3:00 PM
Castleton
at Plymouth St.
3:30 PM
@The Holderness School
Ursinus
at Penn St.-Berks
7:00 PM
SUNY Geneseo
at Keuka
7:00 PM
SUNY Cobleskill
at Utica
7:00 PM
Alfred St.
at Penn College
7:00 PM
Sep 18, 2014
Southern Me.
at Thomas (Me.)
4:00 PM
Lancaster Bible
at Baptist Bible (Pa.)
4:00 PM
Lebanon Valley
at Penn College
4:00 PM
Stevenson
at Gallaudet
7:00 PM
Sep 19, 2014
Bryn Athyn
at Cazenovia
4:00 PM
Wilson
at Lancaster Bible
4:00 PM
Green Mountain
at Johnson St.
3:00 PM
Penn St.-Abington
at SUNY Cobleskill
6:00 PM
NEAC Crossover hosted by SUNY Cobleskill
Lancaster Bible
at Keuka
6:00 PM
NEAC Crossover hosted by SUNY Cobleskill @ Cobleskill, N.Y.
St. Elizabeth
at SUNY Cobleskill
8:00 PM
NEAC Inter-Divisional Play Weekend
Penn St.-Abington
vs. Cazenovia
@ Cobleskill, N.Y.
8:00 PM
NEAC Crossover hosted by SUNY Cobleskill
Sep 20, 2014
Bryn Athyn College
TBD
@ Philadelphia Metro-Belmont
Cazenovia College
12:00 pm
@ University of Rochester Invitational (Rochester, N.Y.)
Keuka College
12:00 pm
@ Houghton College Invitational
Morrisville State College
11:00 am
@ University of Rochester Invitational (Rochester, N.Y.)
Penn College
10:30 am
@ Dickinson College Invitational (Newville, Pa.)
Penn State Abington
8:00 am
@ Dickinson College Invitational (Newville, Pa.)
Penn State Berks
11:15 am
@ Dickinson College Invitational (Newville, Pa.)
Wells College
TBD
@ University of Rochester Invitational (Rochester, N.Y.)
Wilson College
8:00 am
@ Dickinson College Invitational (Newville, Pa.)
SUNYIT
12:00 pm
@ University of Rochester Invitational (Rochester, N.Y.)
Bryn Athyn
at Morrisville St.
12:00 PM
Immaculata
at Penn St.-Berks
3:00 PM
Keuka
at Penn College
3:00 PM
SUNYIT
at SUNY Cobleskill
3:00 PM
Penn St.-Abington
at Cazenovia
3:00 PM
Bryn Athyn College
TBD
@ Philadelphia Metro-Belmont
Cazenovia College
11:00 am
@ University of Rochester Invitational (Rochester, N.Y.)
Keuka College
11:00 am
@ Houghton College Invitational
Morrisville State College
11:00 am
@ University of Rochester Invitational (Rochester, N.Y.)
Penn College
11:15 am
@ Dickinson College Invitational (Newville, Pa.)
Penn State Abington
8:00 am
@ Dickinson College Invitational (Newville, Pa.)
Penn State Berks
10:30 am
@ Dickinson College Invitational (Newville, Pa.)
Wells College
TBD
@ University of Rochester Invitational (Rochester, N.Y.)
Wilson College
8:00 am
@ Dickinson College Invitational (Newville, Pa.)
SUNYIT
at SUNY Cobleskill
1:00 PM
Penn St.-Abington
at Cazenovia
1:00 PM
Keuka
at Penn College
1:00 PM
Gallaudet
at Lancaster Bible
1:00 PM
Wilson
at Penn St.-Berks
1:00 PM
St. Elizabeth
at Wells
2:00 PM
Castleton
at Thomas (Me.)
1:00 PM
Colby-Sawyer
at Johnson St.
1:00 PM
MCLA
at Lyndon St.
1:00 PM
Sarah Lawrence
at Penn St.-Abington
1:00 PM
Wells
at Keuka
1:00 PM
St. Elizabeth
vs. Keuka
@ Cobleskill, N.Y.
10:00 AM
NEAC Crossover hosted by SUNY Cobleskill
Lancaster Bible
vs. Cazenovia
@ Cobleskill, N.Y.
10:00 AM
NEAC Crossover
Penn St.-Abington
vs. Keuka
@ Cobleskill, N.Y.
12:00 PM
NEAC Crossover hosted by SUNY Cobleskill
Lancaster Bible
at SUNY Cobleskill
12:00 PM
NEAC Inter-Divisional
Penn St.-Berks
vs. Morrisville St.
@ Wells College
2:00 PM
NEAC North Crossover Weekend
Penn College
at Wells
2:00 PM
St. Elizabeth
vs. Cazenovia
@ Cobleskill, NY
2:00 PM
Bryn Athyn
vs. SUNYIT
@ NEAC Crossover at Wells College
2:00 PM
Gallaudet
at Wells
4:00 PM
Penn College
vs. Morrisville St.
@ YES
6:00 PM
Penn St.-Berks
vs. SUNYIT
@ Wells College
6:00 PM
NEAC North Crossover Weekend
Gallaudet
vs. Bryn Athyn
@ Aurora, N.Y.
8:00 PM
Sep 21, 2014
Penn St.-Abington
at Morrisville St.
2:00 PM
Penn College
at Wells
2:00 PM
Gallaudet
at Penn St.-Berks
12:00 PM
Penn St.-Abington
at Morrisville St.
12:00 PM
Penn College
at Wells
12:00 PM
St. Elizabeth
at Keuka
1:00 PM
Castleton
at Southern Me.
12:00 PM
Green Mountain
at Thomas (Me.)
1:00 PM
Keuka
at Daemen
1:00 PM
Bryn Athyn
at Wells
10:00 AM
Gallaudet
vs. Morrisville St.
@ Aurora, N.Y.
10:00 AM
Penn St.-Berks
at Wells
12:00 PM
NEAC Pool Play
Penn College
vs. SUNY IT
@ YES
12:00 PM
Penn College
vs. SUNYIT
@ NEAC Crossover at Wells College
12:00 PM
Bryn Athyn
vs. Morrisville St.
@ Wells College
2:00 PM
NEAC North Crossover Weekend
Gallaudet
vs. SUNYIT
@ Aurora, N.Y.
2:00 PM
Sep 22, 2014
Purchase St.
at St. Elizabeth
7:00 PM
SUNYIT
at SUNY Cobleskill
7:00 PM
Sep 23, 2014
Hilbert
at Wells
4:00 PM
Bryn Athyn
at Valley Forge Christ.
4:00 PM
Medaille
at SUNYIT
6:00 PM
Misericordia
at Penn College
4:00 PM
Hilbert
at Wells
2:00 PM
Albright
at Penn St.-Berks
3:30 PM
Green Mountain
at MCLA
3:00 PM
Penn St.-Abington
at Bryn Athyn
7:00 PM
Lancaster Bible
at Penn St.-Berks
7:00 PM
Sep 24, 2014
Keuka
at Morrisville St.
6:00 PM
Lancaster Bible
at Widener
7:00 PM
Penn College
at SUNY ESF
8:00 PM
Eastern
at Penn St.-Abington
3:00 PM
SUNY Cobleskill
at Southern Vt.
4:00 PM
Keystone
at Cazenovia
4:00 PM
Keuka
at Morrisville St.
4:00 PM
SUNYIT
at MCLA
4:30 PM
Penn St.-Harrisburg
at Penn College
7:00 PM
Johnson St.
at Plattsburgh St.
3:30 PM
Plymouth St.
at Lyndon St.
3:30 PM
Penn St.-Berks
at Alvernia
3:30 PM
MCLA
at Sage
4:30 PM
SUNYIT
at Hamilton
6:00 PM
Bard
at SUNY Cobleskill
7:00 PM
Cazenovia
at Morrisville St.
7:00 PM
Ithaca
at Keuka
7:00 PM
Gallaudet
at Mary Washington
7:00 PM
Sep 25, 2014
Lancaster Bible
at Mt. Aloysius
7:00 PM
St. Elizabeth
at Penn College
7:00 PM
Sep 26, 2014
Bryn Athyn College
TBD
@ Lancaster Bible College Homecoming Invitational (@ Lancaster, Pa.)
Lancaster Bible College
4:00 pm
Lancaster Bible College Homecoming Invitational (@ Lancaster, Pa.)
Bryn Athyn College
TBD
@ Lancaster Bible College Homecoming Invitational (@ Lancaster, Pa.)
Lancaster Bible College
4:00 pm
Lancaster Bible College Homecoming Invitational (@ Lancaster, Pa.)
Rosemont
at Penn St.-Berks
3:30 PM
Penn College
vs. TBD
@ YES
TBA
Lycoming College Tournament
TBA
at SUNYIT
TBA
Wildcat Weekend Invitational
DeSales
at Gallaudet
2:00 PM
Penn St.-Abington
at York (Pa.)
5:00 PM
York College Spartan Invitational
Stevenson
vs. Penn St.-Abington
@ York (Pa.)
7:00 PM
Olivet
at Gallaudet
8:00 PM
Sep 27, 2014
Cazenovia College
12:00 pm
@ SUNYIT Wildcat Weekend Invitational (Marcy, N.Y.)
Gallaudet University
11:00 am
@ SUNYIT Wildcat Weekend Invitational (Marcy, N.Y.)
Keuka College
11:00 am
@ Roberts Wesleyan Harry F. Anderson Invitational
Morrisville State College
11:00 am
@ Roberts Wesleyan Harry F. Anderson Invitational
Penn College
10:30 am
@ LHU Invitational (Lock Haven, Pa.)
Penn State Abington
8:30 am
@ Don Cathcart Salisbury Invitational (Salisbury, Md.)
SUNY Cobleskill
11:30 am
@ Williams College Purple Valley Classic (Williamstown, Mass.)
Wilson College
TBD
@ Messiah College Invitational (Mechanicsburg, Pa.)
SUNYIT
12:00 pm
SUNYIT Wildcat Weekend Invitational (Marcy, N.Y.)
Penn St.-Berks
at Bryn Athyn
2:00 PM
Wells
at SUNYIT
2:00 PM
SUNY Cobleskill
at Keuka
3:00 PM
Baptist Bible (Pa.)
at Lancaster Bible
3:00 PM
Penn College
at Westminster (Pa.)
3:00 PM
Penn College
at Lebanon Valley
12:00 PM
Cazenovia College
11:00 am
@ SUNYIT Wildcat Weekend Invitational (Marcy, N.Y.)
Gallaudet University
11:00 am
@ SUNYIT Wildcat Weekend Invitational (Marcy, N.Y.)
Keuka College
11:00 am
@ Roberts Wesleyan Harry F. Anderson Invitational
Morrisville State College
11:00 am
@ Roberts Wesleyan Harry F. Anderson Invitational
Penn College
11:30 am
@ LHU Invitational (Lock Haven, Pa.)
Penn State Abington
8:30 am
@ Don Cathcart Salisbury Invitational (Salisbury, Md.)
SUNY Cobleskill
11:30 am
@ Williams College Purple Valley Classic (Williamstown, Mass.)
Wilson College
TBD
@ Messiah College Invitational (Mechanicsburg, Pa.)
SUNYIT
11:00 am
SUNYIT Wildcat Weekend Invitational (Marcy, N.Y.)
Morrisville St.
at Wilson
11:00 AM
Wells
at SUNYIT
12:00 PM
Cazenovia
at Gallaudet
12:00 PM
Cairn
at Lancaster Bible
12:30 PM
SUNY Cobleskill
at Keuka
1:00 PM
Penn College
at College of Saint Elizabeth
1:00 PM
St. Elizabeth
at Penn College
1:00 PM
Lyndon St.
at Colby-Sawyer
12:00 PM
Hartwick
at Wells
1:00 PM
Thomas (Me.)
at MCLA
1:00 PM
Johnson St.
at Castleton
1:00 PM
Green Mountain
at Colby-Sawyer
3:00 PM
Penn College
vs. TBD
@ YES
TBA
Lycoming College Tournament
TBA
at SUNYIT
TBA
Wildcat Weekend Invitational
Penn St.-Berks
at Alvernia
10:00 AM
Rochester (N.Y.)
at Morrisville St.
11:00 AM
Morrisville St. Trimatch
St. Elizabeth
at New Rochelle
11:00 AM
Pratt
vs. Wells
@ Gwynedd Mercy
12:00 PM
Allegheny
at Gallaudet
12:00 PM
Bryn Athyn
at Penn St.-Harrisburg
12:00 PM
Penn St.-Berks
vs. Immaculata
@ Alvernia University
12:00 PM
St. Elizabeth
vs. Mitchell
@ New Rochelle
1:00 PM
SUNY Cobleskill
vs. Johnson St.
@ At Fort Edward High School
1:00 PM
Wells
at Gwynedd Mercy
2:00 PM
Alfred
at Morrisville St.
2:00 PM
Morrisville Tri-match
TBA
at Gallaudet
4:00 PM
Sep 28, 2014
Morrisville St.
at Gallaudet
12:00 PM
Cazenovia
at Wilson
1:00 PM
King's (NY)
at St. Elizabeth
2:00 PM
Roger Williams
at Colby-Sawyer
1:00 PM
Green Mountain
at Lyndon St.
1:00 PM
Pitt-Bradford
at Keuka
1:00 PM
King's (NY)
at St. Elizabeth
9:00 AM
Pratt
at St. Elizabeth
1:00 PM
Sep 29, 2014
MCLA
at St. Joseph (Conn.)
4:00 PM
Sep 30, 2014
Utica
at Morrisville St.
4:00 PM
Lancaster Bible
at Penn St.-Abington
7:00 PM
Lancaster Bible
at Penn St.-Abington
5:00 PM
Lycoming
at Penn College
4:00 PM
Southern Vt.
at SUNYIT
6:00 PM
Keuka
at Oswego St.
6:00 PM
Penn St.-Berks
at Penn College
7:00 PM
York (NY)
at St. Elizabeth
7:00 PM
Valley Forge Chrst.
at Bryn Athyn
7:00 PM
No events today

2014-15 NEAC Women's Soccer Standings

Conf All
Cazenovia 0-0 2-0
Lancaster Bible 0-0 1-0
Morrisville St. 0-0 1-0
Wilson 0-0 1-0
Gallaudet 0-0 1-1
Penn St.-Abington 0-0 1-1
SUNYIT 0-0 0-1-1
Penn College 0-0 0-1
Penn St.-Berks 0-0 0-1
Wells 0-0 0-1
Keuka 0-0 0-2
St. Elizabeth 0-0 0-2
SUNY Cobleskill 0-0 0-2

2014-15 NEAC Men's Soccer Standings

Conf All
Keuka 0-0 2-0
Wells 0-0 1-0-1
Penn College 0-0 1-0
Bryn Athyn 0-0 1-1
Cazenovia 0-0 1-1
Morrisville St. 0-0 1-1
SUNY Cobleskill 0-0 1-1
Penn St.-Abington 0-0 0-1-1
Lancaster Bible 0-0 0-1
Penn St.-Berks 0-0 0-1
SUNYIT 0-0 0-1

2014-15 NEAC Women's Volleyball Standings

Conf All
St. Elizabeth 0-0 3-0
Bryn Athyn 0-0 1-0
SUNY Cobleskill 0-0 2-1
Penn College 0-0 1-2
Penn St.-Berks 0-0 1-2
Wells 0-0 1-2
Gallaudet 0-0 1-3
Penn St.-Abington 0-0 1-3
Cazenovia 0-0 0-1
Keuka 0-0 0-2
Morrisville St. 0-0 0-2
Lancaster Bible 0-0 0-3
SUNYIT 0-0 0-3

2014-15 Women's Tennis Standings

NEAC All
Castleton 0-0 1-0
MCLA 0-0 1-0
Colby-Sawyer 0-0 1-1
Bryn Athyn 0-0 0-0
Keuka 0-0 0-0
Lancaster Bible 0-0 0-0
Penn College 0-0 0-0
Penn St.-Abington 0-0 0-0
Penn St.-Berks 0-0 0-0
St. Elizabeth 0-0 0-0
Thomas (Me.) 0-0 0-0
Wells 0-0 0-0
Lyndon St. 0-0 0-1
Johnson St. 0-0 0-2

2014-15 Men's Tennis Standings

NEAC All
Bryn Athyn 0-0 0-0
Castleton 0-0 0-0
Colby-Sawyer 0-0 0-0
Green Mountain 0-0 0-0
Johnson St. 0-0 0-0
Keuka 0-0 0-0
Lancaster Bible 0-0 0-0
Lyndon St. 0-0 0-0
MCLA 0-0 0-0
Penn College 0-0 0-0
Penn St.-Abington 0-0 0-0
Penn St.-Berks 0-0 0-0
Thomas 0-0 0-0

North Division

NEAC All
SUNYIT 14-2 19-6
Wells 12-4 19-9
Keuka 10-6 12-11
Cazenovia 7-9 7-19
SUNY Cobleskill 4-12 6-18
Morrisville St. 3-13 6-19

South Division

NEAC All
Lancaster Bible 16-0 23-7
Gallaudet 11-5 15-12
St. Elizabeth 10-6 16-10
Penn St.-Berks 4-12 4-19
Penn St.-Abington 3-12 5-16
Wilson 1-14 2-17

2013-14 NEAC Men's Basketball Standings

Conf All
Lancaster Bible 16-2 22-9
Morrisville St. 13-5 22-9
SUNYIT 12-6 17-8
Penn St.-Abington 11-7 14-13
SUNY Cobleskill 10-8 11-14
Wells 7-11 8-17
Penn St.-Berks 7-11 8-18
Cazenovia 5-13 7-18
Gallaudet 5-13 6-19
Keuka 4-14 6-17

2013-14 NEAC Men's Volleyball Standings

Conf All
SUNYIT 7-1 19-5
Wells 5-3 16-11
Lancaster Bible 5-3 7-19
Keuka 3-5 9-15
Cazenovia 0-8 1-21

2013-14 Women's Lacrosse Standings

Conf All
Keuka 9-0 16-3
Morrisville St. 8-1 12-7
Medaille 7-2 9-7
Cazenovia 6-3 9-8
SUNYIT 5-4 6-7
Penn St.-Abington 4-5 4-12
Wells 3-6 3-10
St. Elizabeth 2-7 2-11
Lancaster Bible 1-8 1-15
Wilson 0-9 0-11

2013-14 Men's Lacrosse Standings

Conf All
Keuka 7-0 14-1
Morrisville St. 6-1 13-4
Hilbert 5-2 8-5
Medaille 4-3 5-7
Cazenovia 3-4 8-4
SUNYIT 2-5 3-11
SUNY Cobleskill 1-6 1-12
Wells 0-7 3-9

North Division

Conf All
SUNY Cobleskill 16-4 18-10
Keuka 14-4 16-10
SUNYIT 14-4 19-16
Cazenovia 8-10 9-21
Morrisville St. 3-17 3-26
Wells 1-17 1-17

South Division

Conf All
Penn St.-Berks 18-2 29-10
Penn St.-Abington 15-5 20-11
Wilson 11-9 15-14
Lancaster Bible 7-12 12-21
Gallaudet 5-15 13-25
St. Elizabeth 3-16 7-20

2013-14 NEAC Baseball Standings

Conf All
Keuka 12-6 22-14
Gallaudet 12-6 27-18
Penn St.-Berks 11-7 19-21
Penn St.-Abington 10-8 18-19-1
SUNYIT 10-8 18-19
Lancaster Bible 7-11 17-22
Cazenovia 1-17 5-28

8/31/14 - Women's Soccer
2
Keuka
3
Utica
Final - 2OT
Erinn K. Brozman Cup at Hartwick
Box Score Recap Live stats

8/31/14 - Women's Tennis
6
Cedar Crest
3
Johnson St.
Final


8/31/14 - Women's Soccer
1
Sage
1
SUNYIT
Final - 2OT

Box Score Recap Recap

8/31/14 - Women's Soccer
0
SUNY Cobleskill
6
New Paltz St.
Final
2014 Michelle Vargas-Robin Memorial Tournament
Box Score

8/31/14 - Men's Soccer
1
St. John Fisher
0
Morrisville St.
Final
@ University of Rochester
Flower City Tournament
Box Score Recap Live stats

8/31/14 - Women's Soccer
2
Wells
6
Keystone
Final

Box Score Recap Live stats

8/31/14 - Women's Soccer
0
Maritime (N.Y.)
4
Cazenovia
Final


8/31/14 - Women's Soccer
1
Gallaudet
7
Randolph
Final

Box Score Recap Recap Video

June 18, 2014 Gallaudet’s Giles, SUNYIT’s Sass Selected to CoSIDA Academic All-America Teams The College Sports Information Directors of America (CoSIDA) announced its 2014 Capital One Academic All-America Teams and two student-athletes from NEAC member schools were honored, as Gallaudet University senior women’s swimmer Katie Giles and SUNY Institute of Technology senior baseball player Jim Sass were each selected for their respective sports.
June 17, 2014 Gallaudet University's Sam Atkinson Receives 2014 Bob Kenworthy Community Service Award from CoSIDA Gallaudet University AD for Communications Sam Atkinson recently received the prestigious Bob Kenworthy Community Service Award at the CoSIDA Convention this past Wednesday.
June 2, 2014 Penn State Abington Captures First-Ever Overall NEAC Presidents’ Cup; Keuka, SUNYIT Claim Respective Women’s and Men’s Cups The NEAC announced the winners of the 2013-14 Presidents’ Cup during the conference’s annual retreat held in Spring Lake, N.J. this past Wednesday and Thursday, with Penn State Abington winning the overall cup for the first time in program history. This is also just the third time in the NEAC’s 10-year history that the overall cup winner didn’t also take home a gender-specific cup, as Keuka College claimed the Women’s Cup and SUNY Institute of Technology won the Men’s Cup.
May 30, 2014 Gallaudet University Senior Katie Giles Named to CoSIDA Academic All-District Team The College Sports Information Directors of America (CoSIDA) announced its 2014 Capital One Academic All-District At-Large Teams and Gallaudet University senior women's swimmer Katie Giles was named to the District 2 First Team for Division III.
May 30, 2014 SUNYIT Seniors Sass, Gifford Earn CoSIDA Academic All-District Honors SUNY Institute of Technology seniors Jim Sass and Brett Gifford were both named to the College Sports Information Directors of America (CoSIDA) Capital One Academic All-District Team for their respective sports this spring.